Nepodceňujte uspávanky, ani v tehotenstve!

23.10.2010 21:17

Viete o tom, že plod si v tele rodičky uvedomuje tep srdca svojej matky? U embrya sa veľmi rýchlo vyvíja práve ucho. Bábätká reagujú na hudbu pred narodením v matkinom brušku. Ak počúva Mozarta, sú pokojné, v prípade rockovej hudby vraj veľmi silno kopú.

Pieseň deti lieči
Vedci zistili, že počúvanie uspávaniek a detských pesničiek pri predčasne narodených novorodencoch skracuje ich pobyt v nemocnici. Tieto deti javili aj iné pozitívne znaky.
 

Vďaka počúvaniu hudby potrebovali menej umelej výživy, neboli vôbec vystresované a rýchlo sa im podarilo nabrať na váhe. Deti veľmi upokokuje pomalý tlkot srdca, pomáha im lepšie zaspávať.

Aj preto sa objavili uspávanky rôznych hudobných kapiel, ktoré používali túto tému práve v skladbách pre deti. Plačúce deti okamžite pri počúvaní tlkotu srdca zaspali.

Spánok bez cumlíka
Nepotrebovali k tomu ani cumlík, ani hojdanie. Veľmi rýchlo sa zotavovali aj deti po rôznych operáciách. Prijali pohodový zvuk ako svoju terapiu. Dokonca mnohé uprednostnili počúvanie hudby pred láskaním. Uspávanky sa hodia v každú dennú i nočnú hodinu.

 

Dieťa sa rýchlo naučí spoznávať aj matkin hlas podľa rytmu, melódie, intonácie. Vie, o čom matka hovorí. Či je šťastná alebo naopak smutná. Dieťa vníma melódiu, silu hlasu, tempo.

 

Spievajte mu
Pri pokojnom a rytmickom speve sa dieťa v náručí upokojí, prestane plakať, počúva, často aj zaspí. Nebojte sa dieťaťu spievať, aj keď nie ste v speve zdatná. Stačí len pár slovíčok a jednoduchá melódia.

Nemusíte byť najtalentovanejší
Netreba sa príliš snažiť a komplikovať si našu vlastnú uspávanku. Stačí, keď do vymyslenej pesničky zakomponujete meno dieťatka. To bude z každej strany vnímať pozitívny vplyv, energiu a lásku

 

zdroj: zena.sk