Inšpirácia na aktivity s deťmi

02.02.2014 21:09

Kreativní inspirace na leden

1. Zbyly Vám liché ponožky? Udělejte z nich sněhuláka:-)

snehulak

 

Určitě se Vám to také stává - dáte do pračky pár ponožek, vytáhnete jen jednu z páru a druhá je nenávratně pryč. Tu osiřelou ponožku nevyhazujte, využít se dá pro řemeslné projekty s Vašimi dětmi. Jelikož se sněhu stále nemůžeme dočkat, zkuste udělat z ponožek sněhuláka. Pokud Vám zbydou nějaké liché silonové, můžete je vyplnit například vatou, k ozdobení stačí provázky a rozstříhané další licháče:-)

 

 

 

 

 

 

_________________________________________________________________________________

2. Veselí ptáčci

ptacek

Stará a poškrábaná CD mohou ještě posloužit dětem na výrobu ptáčka. Projekt využívá recyklovaný materiál a navíc je přátelský rozpočtu. 

Potřebujete jen:

staré CD, barevný papír, lepidlo, nůžky, provázek a fixy

Tvořte podle své fantazie, inspirovat se můžete na obrázku. 

 

 

 

 

 

_________________________________________________________________________________

3. Počítáme s legem

Bez stavebnice lego se dnes neobejde žádná domácnost. Alespoň určitý počet kostek má doma každý. Kromě toho, že z nich můžete stavět, co Vás napadne, můžete kostky využít také na procvičování barev a počítání. Využít se dají více způsoby, my nabízíme dva:

-vystříhejte kartičky s čísly, seřaďte je vedle sebe a dejte dětem za úkol, ať ke každé kartičce postaví komín se správným počtem kostiček

-namalujte kostičky na papír (mohou udělat i děti samy) - a podle předlohy děti postaví komín - dodrží správný počet kostek a také barvy

legolegolego

_________________________________________________________________________________

 

zdroj : Go Kids Magazin